Lahemaa National Park

5. července 2009 v 19:57 | Honza |  Stovky na kole
V sobotu jsem si vyrazil na výlet na kole z Tallinnu do národního parku Lahemaa.

Jel jsem na kole z půjčovny kol, které vydávalo dost podivné zvuky, vyrazil jsem až ve dvanáct, protože jsem dřív nebyl schopný vstát, můj mobil skoro nefunguje, a neměl jsem s sebou žádnou rezervní duši nebo nářadí. Byl jsem líný si koupit pořádný jídlo na cestu, takže jsem sebou měl malý balíček mysli, co mi zbylo od snídaně :)

Ale naštěstí jsem měl mapu a hezké počasí, severní vítr nebyl úplně protivítr, a na Estonské placce se jezdí moc hezky. Z Lahemaa jsem viděl jenom malou část, v podstatě jsem dojel jenom k první restauraci :)

Cestou zpátky mě zastavili dva kluci s autem z autopůjčovny, a anglicky se mě ptali, kudy se jede k tomu vodopádu. Já o žádném vodopádu netušil, ale měl jsem mapu, tak jsem ji vytáhl, dívali jsme se do ní, když ten jeden kluk pod vousy zamumlal "v té mapě je houby vidět." :) Docela náhoda, takhle potkat čechy. Vodopád jsme našli, a stál za to.

No a nakonec kousek před Tallinnem začalo poměrně dost pršet, takže jsem si i vyzkoušel, že naimpregnovaná bunda opravdu nepromokne.

A pořídil jsem si foťák, takže dneska je místo mapy odkaz na fotky, které jsou ale umístěny do mapy, takže se z toho docela dá poznat, kudy jsem jel. Na kole nebyl tachometr, ale přes stovku to bohatě bylo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama