Code Complete

23. září 2008 v 8:33 | Honza |  Čtenářský deník
Bichle, a tak trochu bible.

Ale musím napsat, že mě překvapila. O programování je tam všechno. Dost z toho, co se tam píše, je zřejmé. Ale i tak stojí za to si to přečíst, protože ze zkušenosti vím, že právě nejzřejmější věci je nejtěžší obhájit v debatě. Spousta odkazů na další zdroje, i krátkým popiskem, co od toho kterého zdroje očekávat. Občas se to opakuje, asi za cenu toho, že kapitoly budou soběstačné, možná se nečeká, že to někdo přečte odzačátku dokonce.
Nemůžu nezmínit jednu myšlenku, ke které se autor hodně často vrací. Tvrdí, že nejdůležitějším technickým úkolem při vývoji softwaru je zvládnutí jeho složitosti. S tím mi nezbývá než souhlasit.
V jedné z kapitol rozebírá možnosti zachycení chyb v softwaru, a dlouhosáhle rozebírá, že samotné unittesty jsou nedostatečné. Pro vysokou úspěšnost odchycení chyb doporučuje kombinaci několika přístupů. A jako z jeden postupů odhalování chyb popisuje formální inspekce, které bych si rád brzo vyzkoušel naživo, vlastně s tím čekám už jenom, až se Ok uvolí commitnout zdrojáky do projektového svnka :)
Steve McConnel: Code Complete, Second Edition. Microsoft Press, 2004.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PaulMan PaulMan | Web | 23. září 2008 v 9:15 | Reagovat

Honza dočetl další knížku, schovejte se někam, cítím ve vzduchu další podnětné nápady!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama