První stovka: Šitbořice, Nové Mlýny, Velké Pavlovice

4. června 2008 v 5:17 | Honza |  Stovky na kole
Má letošní první stovka byla v sobotu 10.5., a byl to okruh okolo novomlýnských nádrží.

Už několik roků v řade se známými jeden z květnových svátečních víkendů jezdíme na jižní Moravu na kola. Letos jsme byly ubytovaní v Šitbořicích. Na stovku se tachometr vyšplhal třetí den, a musím říct, že to bylo zrovna ten nejméně vydařený, respektive, vydařený byl, ale s prvními dvěma se vůbec nedal srovnávat.
První dva dny totiž bylo nádherné počasí, projížděli jsme malebnou venkovskou krajinou, okolo vinic, fialových šeříkových hájků, žlutých řepkových polí. Na políčkách okolo cesty pracovali vesničani. S vesničany jsme se zdravili, když jsme projížděli okolo, a bylo tak krásně, že pozdrav "Dobrý den!" nebyla formalita, ale aklamace. Aut skoro nebylo a ostatních cyklistů nebylo moc.
Po takových dnech je těžké udržet laťku podobě vysoko, a nádržím Nové Mlýny se to rozhodně nepodařilo, přes všechny výhledy na Pálavu. Ráno, než jsme dojeli k vodě, tak jsem byl utahaný z předchozích dnů, ani pivo mi nechutnalo. Okolo vody bylo spousta rybářů se svými stany, židličkami, plechovkami od piva, chlapskými kecy a nepořádkem okolo. Přes poledne bylo vedro a v restauraci pod hotelem v Pavlově nám napřed zapomněli donést polévku, a když už ji donesli, tak byla zkyslá a bez nudlí.
Ale pak se to začalo lepšit. Na východním konci nádrží už rybářů ubylo, hráz byla modrá od květů, a připomínala nádrže v Polsku na server od Vidnavy, kde jsme byli (před?)minulé prázdniny. A pak už jsme vjeli do lesů směrem na Lednici, které nikdy nezklamou. Opravené asfaltky kroutící se lesem, rovné navigace s uzoučkou vyježděnou stezkou v tvávě, ve které se dalo sotva udržet, stavidlo s přechodem pro ryby... Lednicko-Valtický areál zkrátka nezklame, i když tam bylo trochu přecyklistováno.
Po cukrárně v Rakvicích jsem se od rodičů trhnul a objel to přes Přítluckou horu do Zaječí. Z Přítlucké hory byl výhled na Pálavu, Vrbinu, na server skoro až k Brnu, a zase tam byla ta trikolora - řepka, šeříky, a zelená všude okolo. Tři sta metrů od ubytovny jsem píchnul přední kolo, a když jsem dotlačil kolo dovnitř, na tachometr skočila přesně stovka - a to jsem se o ni ani nijak nesnažil :)
A jako minule, mapa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama