Stovky na kole 2: Ostrava -> (téměř) Prostějov

25. května 2008 v 12:32 | Honza |  Stovky na kole
Blogování se mi nedaří a témat o Postgresu v poslední době nemám tolik, kolik bych chtěl. Takže jsem se rozhodl rozšířit tento blog o nerelační témata. Nejsnáz se mi píše o něčem, čím se chci pochlubit, a ujetými kilometry na kole se chlubím ze všeho nejradši. Zkusím se tu pochlubit o každé mé letošní stovce. Druhá má letošní stovka je Ostrava -> Prostějov.

V pátek 23.5. jsem docela narychlo odjel pracovně do Ostravy, do Pendolina jsem si vzal kolo. Po páté jsem vyjel z Ataxa. Nestihl jsem si nastudovat trasu, takže jsem jel hodně po hlavních silnicích, což mi sice nijak moc nevadí, ale cyklostezka nebo zapadlá okreska by byla lepší..
Trasu jsem zdokumentoval na Google mapách. První zádrhel byl v Příboru - na hlavní do Hranic byl zákaz vjezdu cyklistům. Měl jsem s sebou jenom vytištěnou mapu, na které byly jenom hlavní tahy, tak jsem si vybral silnici přes Štramberk do Valašského Meziříčí. Rozhodně jsem nelitoval, byl to moc hezký úsek cesty, na kterém nebylo ani moc kopců, ani tam nejezdilo moc aut.
Z Valmezu jsem s menší zábližkou způsobenou uzávěrou na hlavním tahu dojel do Hranic, to už bylo okolo deváté a skoro tma. Obrysy Helfštýna ale vidět byly. Cestu z Lipníka do Prostějova jsem už jel několikrát, aut už moc nejezdilo, tak jsem si to svištěl po hlavním tahu na Přerov.
Z Přerova jsem volal domů, že už to dojedu a že jsem do půlnoci doma, naši si ale nedali říct, a vyzvedli mě u Dubu na Moravě, 12 kilometrů od Prostějova, čímž mi odepřeli možnost tvrdit, že jsem dojel z Ostravy do Prostějova. Navíc mě od Přerova zábly nohy, ale nechtělo se mi hledat druhé ponožky v brašnách, když jsem věděl, že mi už jede auto naproti...
A chlubení na závěr: 120 kilometrů, zhruba pět a půl hodiny celkového času, průměrná rychlost 24,4 km/h. Vítr v zádech a rovina :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Václav Novotný Václav Novotný | Web | 25. května 2008 v 21:05 | Reagovat

Hezký výkon. Gratuluju!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama