Motivace blogu

17. srpna 2007 v 0:51 | Honza |  About
Ahoj. Jsem Honza, a budu se snažit tady občas sepsat článek na nějaké zajímavé téma související s PostgreSQL. Co mě k tomu vede?

PostgreSQL používám od prázdnin 2005. Dlouho jsem ho používal - no, jak bych to řekl - "jako mySQL". Pracoval jsem s takovými malými, přátelskými a lenivějícími databázemi, jediné optimalizace, které potřebovaly, bylo přidání indexu nad uživatelským jménem :)
V březnu 2007 jsem přišel do Jyxa, kde na PostgreSQL běží téměř všechny databáze webových aplikací (ne, vyhledávač na PostgreSQL postavený opravdu není :)). A já si konečně přečetl hodně velkou část dokumentace PostgreSQL a taky dokumentace k PostgreSQL funkcím v PHP, a všechno to, co jsem si přečetl, jsem mohl hned použít při vývoji nebo pro zlepšení výkonu. Protože databáze v Jyxu jsou velké, dunící nezanedbatelným množsvím dat která uchovávájí a vydávají. A optimalizaze přímo vyžadují.
A o tom všem, co jsem si v té dokumentaci přečetl, bych chtěl tady psát. O jedné věci - partitioningu - jsem již psal na Jyxo blogu. Takže co Vás v následujících článcích čeká? Třeba dvoufázový commit, PHP rozhraní pro "COPY table FROM stdin", asynchronní odesílání dotazů, LISTEN/NOTIFY, zápisky o Slonech... A všechno, co mě napadne, že bych mohl zapsat. Třeba to někdy někomu bude užitečné, a třeba mi to psaní vydrží dlouho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama